Kayıt Koşulları
461
page-template-default,page,page-id-461,bridge-core-3.1.7,qi-blocks-1.3,qodef-gutenberg--no-touch,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.4.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_responsive
 

Kayıt Koşulları

8.SINIFA GEÇENLER İÇİN KAYIT BİLGİLENDİRMESİ

Anadolu Meslek Lisesine kayıt olan tüm öğrenciler %100 tam eğitim bursu ile kayıt edilmektedir. Hiçbir öğrenciden eğitim öğretim ücreti alınmamaktadır. Her iki okulumuza da öğrenciler, okulumuzun kendi yapacağı değerlendirme sınav sonucuna göre kayıt olmaktadır.
Elazığ Bilim Teknik okulumuza öğrenci kayıtlarında M.E. B. tarafından yapılan LGS sınav puanları esas alınmaktadır. Öğrencilerin LGS puanları ve yüzdelik dilimleri açıklandıktan sonra, okulumuzun internet sitesinde “ÖN KAYIT BAŞVURU” formu açılacaktır. Aday öğrencilerimiz, açılan bu forma sınavda elde ettikleri puan ve Türkiye geneli girdikleri yüzdelik dilim bilgileri ile ön kayıtlarını internet sitemiz üzerinden yapacaklardır. Ön kayıt başvuru yüzdelik dilim sınırı, form açıldığında ilan edilecektir.
Okulumuzun internet sitesi dışında, Elazığ merkezde bulunan kayıt ofislerimizde “ÖN KAYIT BAŞVURU” doldurarak kayıt olabilirler.
Ön kayıtlarımızın, okul internet sitemizden alımının tamamlanmasının ardından okulumuza da müracaatta bulunan öğrenciler, yüzdelik dilim ve puan üstünlüğüne göre sıralanacaktır. Sıralama sonucunda, sıralamaya giren öğrenciler okulumuzun kendi yapacağı DEĞERLENDİRME SINAVINA alınacaktır.
Değerlendirme sınavında sorulardan bazıları, öğrencilerin analitik düşünme gücünü ölçmek için bilim olimpiyatları soru tarzında olacaktır. Değerlendirme sınavının sonucunda, öğrencilerin LGS sınavından aldığı puan ile değerlendirme sınavımızdan aldığı puan birleştirilerek oluşan toplam yerleşme puan üstünlüğüne göre kayıt listeleri oluşturulacaktır.
Kayıt listeleri oluşturulduğunda listeler okulumuzun internet sitesinden ilan edilerek belirlenen tarih aralığında, önce asıl listede yer alan öğrencilerin kayıtları ardından boş kalan kontenjan olursa yedek liste kayıtları yapılacaktır.
Okulumuza alınacak öğrenci sayısı kayıt listeleri ile beraber ilan edilecektir.